Від мастила двигуна і масляного фільтра залежить термін служби двигуна вашого автомобіля. Тому варто приділяти питанню заміни масла належну увагу. Існують певні параметри, за якими потрібно орієнтуватися на чергову заміну масла. Сам процес у всіх автомобілів відбувається приблизно однаково.
Яка періодичність заміни масла двигуна
Сучасні двигуни вимагають заміну масла в авто через кожні 10-15 тис. км. Такі вимоги висуває кожен виробник, враховуючи, що автомобіль буде проходити цей кілометраж в звичайному темпі і на машину не буде покладено велике навантаження. При зовсім поганих і важких умови роботи двигуна, робити заміну масла в машині потрібно якомога частіше.
До ненормальних умов можна віднести:
- морози;
- перепади температур;
- підвищена вологість повітря;
- занадто велика кількість пилу в повітрі;
- перевантаження машини;
- часті підйоми вгору.
Всі чинники, які перераховані вище, знижують пробіг, після якого змінюють витратні матеріали двигуна на 25-30%.
Повна заміна масла у нового автомобіля проводиться після перших 5-7 тис. км. пробігу. Це обов’язкова умова висуває кожен бренд, оскільки запчастини нові їм необхідно притертися в процесі їзди. Це загрожує підвищеною витратою масла і наявністю металевої стружки в піддоні з ним.
Також виконувати таке технічне обслуговування необхідно при покупці підтриманого автомобіля, оскільки перевірити, як давно змінювалося масло не вийде, а вірити колишньому власникові на слово не зовсім надійно.
Деякі водії намагаються багато не їздити, щоб не намотувати такий пробіг і не міняти масло згодом, але це не зовсім правильно. Якщо транспортний засіб не пройде вищевказаний кілометраж, міняти масло потрібно не пізніше ніж через рік від останньої заміни. Так як з часом масло злегка видозмінюється, випаровується, застоюється.
Які чинники впливають на строк служби моторного масла і фільтра
Найважливішим в обслуговуванні є вибір масла, це той самий витратний матеріал, але який не можна економити ні в якому разі. Якщо водій вибирає агресивний темп їзди варто вибирати оригінальне масло на синтетиці чи напівсинтетиці. Такі масла коштують трохи дорожче, але за то якість мастила на рівень краще.
Купувати масло потрібно в перевірених, сертифікованих магазинах. Обов’язково вимагайте сертифікат якості і ліцензію на продукцію. Варто дуже уважно підходити до цього питання, оскільки робити капітальний ремонт двигуна або робити його заміну, виходить дуже накладно фінансово.
Крім якості на термін служби впливає ще й зовнішній навколишній світ, а точніше погодні умови, клімат, забрудненість повітря.