fbpx

Ремонт коробки АКПП

Автоматична коробка перемикання передач (АКПП) є важливою частиною управління автомобілем. Якість і тривалість експлуатації транспортного засобу не малою частиною залежить від справності АКПП.

Третяк Сергій Євгенович - технічний директор Бош Авто Сервіс Формула Нововолинськ
Третяк Сергій Євгенович

Технічний директор Бош Авто Сервіс «Формула»

Діагностика автоматичної коробки перемикання передач

Щоб продовжити «здорове життя» вашого автомобіля і при необхідності усунути неполадки, потрібно своєчасно і регулярно проводити діагностику цього механізму. Якісна діагностика допоможе вам заощадити на ремонті і продовжити термін експлуатації АКПП, як мінімум, в два рази!

Коли потрібно робити діагностику АКПП

Якщо ви почали помічати різні збої в роботі вашої машини, такі як стукіт або шум при роботі «автомата». Або у вас на табло з’явилося повідомлення про помилку роботи трансмісії, а перемикання швидкості відбувається ривками, або ще які-небудь подібні порушення в роботі АКПП, то звичайно ж вам необхідно зробити діагностику коробки передач. І зробити це потрібно, як можна швидше! Цим ви подбаєте про безпеку як вашого, так і інших учасників дорожнього руху. А також зменшите витрати на ремонт АКПП.

Як проходить діагностика АКПП в Бош Сервісу “Формула”

Діагностика АКПП проводиться в кілька етапів

Комп’ютерна діагностика
Механічна діагностика
Тест драйв автомобіля

Такий підхід дозволяє виявити поточні і запобігти майбутнім проблеми в роботі трансмісій. Це дозволяє вибрати правильну стратегію по ремонту та обслуговуванню АКПП.

Комп’ютерна діагностика

Цей спосіб хороший тим, що з його допомогою можна виявити проблему, при цьому не розбираючи і не знімаючи вузлів з агрегату. В першу чергу запускається ретельний аналіз самодіагностики системи, що виконується спеціальним бортовим комп’ютером. Потім йде підключення діагностичного скануючого пристрою до блоку управління двигуна і трансмісії. З його пам’яті зчитуються зафіксовані помилки. Після чого йде перевірка всіх датчиків в робочому режимі.

Ці показники порівнюються потім з допустимими нормами. Але даний спосіб діагностики не завжди дає повну картину що відбуваються порушень в роботі цілої системи. Тому необхідно перейти до наступних дій.

Механічна діагностика

Наступним важливим етапом є перехід до механічної діагностиці АКПП. Він включає в себе візуальний зовнішній огляд коробки передач на наявність протікання масла, задовільного стану сальників і прокладок з наступною зміною рівня масла. Такий огляд завершується перевіркою функціонування всієї системи в робочому режимі, а саме тест драйвом.

Тест драйв автоматичної коробки передач

Тест драйв – це тестовий заїзд у всіх штатних режимах роботи трансмісії. Такий заїзд здійснюється безпосередньо після двох перших етапів діагностики роботи АКПП.

На закінчення цих етапів на основі результатів аналізу всіх показників режимів роботи коробки передач робляться висновки про можливу поломку і способі її усунення. Ремонт роблять висококваліфіковані фахівці за допомогою сучасного обладнання та передових технологій.

Ремонт автоматичних коробок перемикання передач

Максимальний комфорт і зручність керування автомобілем криється в використанні автоматичних коробок перемикання передач. На АКПП побудовано більшість сучасних легкових і комерційних автомобілів, що говорить про затребуваність коробки серед населення більшості країн світу. Коробка автомат має величезну кількість механічних з’єднань, які працюють спільно зі складною електронікою.

Незважаючи на витривалість і точність роботи коробки подібного типу, вона вимагає особливого догляду. Діагностика та ремонт АКПП повинні проводитися фахівцями, що гарантує якісну настройку і безперебійну роботу силових і електронних вузлів.

Причини виходу з ладу АКПП

Несправність автоматичної коробки передач, проблеми з роботою, сіпання і «залипання» оборотів – є частою проблемою старих автомобілів, незалежно від марки і моделі. Ремонт автоматичної коробки проводиться після виявлення причин появи несправностей. Складність роботи датчиків, неможливість автоматики реагувати на особливості стилю водіння призводять – основні недоліки, які часто є причиною несправності АКПП.

Серед найпоширеніших причин поломки слід виділити наступні:

 1. Несвоєчасність обслуговування. Недолік масла, поява стружки і пилку, розгерметизація швів і з’єднань часто стають причиною поломки.
 2. Неправильна експлуатація. Різкий старт, пробуксовка, агресивна манера їзди, перегрів / переохолодження вузлів – основні причини, результатом яких стане обов’язковий ремонт коробки АКПП.
  Несправність електроніки. Причини: нестабільна напруга або вичерпаний робочий ресурс датчиків.
  Технічні особливості конкретної моделі АКПП. Дефекти, допущені виробником, також нерідко виводять коробку з ладу. Ремонт і діагностика АКПП в даних випадках проводиться з урахуванням рекомендацій виробника.

Причини несправності в своїй більшості є індивідуальною проблемою і безпосередньо залежать від ряду змінних факторів: манера їзди, регулярність експлуатації авто, акуратність водіння, «витривалість» коробки і т.д. Навіть для двох однакових автомобіля, одного року випуску, настройка і ремонт можуть знадобитися різні. В одному, наприклад, необхідний ремонт гидроблока АКПП, в іншому заміна натискних дисків або агрегату в зборі.

Як помітити перші ознаки поломки автоматичної коробки передач

Звертаючись в центр ремонту АКПП Бош Автосервіс, клієнти часто цікавляться як розпізнати проблему на первинних стадіях. Існує ряд класичних ознак поломки:

 • перемикання проводиться недостатньо плавно, стають помітні ривки;
 • замети пробуксовки передач, запізнення перемикання та інше;
 • передачі перестали перемикатися;
 • під час руху став помітний сторонній шум.

Кожен досвідчений майстер по ремонту АКПП нашого СТО з упевненістю скаже, що будь-які помітні неполадки коробки вимагають негайного втручання фахівця. Прислужувати до роботи коробки передач і при виникненні найменших підозр в несправності сміливо звертайтеся до нас для консультації і перевірки автомобіля.

Етапи ремонту коробки АКПП

Якісний ремонт автоматичної коробки передач, незалежно від її виду починається з діагностики. Фахівці Бош Сервіс «Автоцентр Формула» проводять зовнішній огляд АКПП, перевіряють якість масла. Після виявлення несправності і її причини складається специфікація робіт та проводиться узгодження з власником авто. Відразу після уточнення всіх деталей і розрахунку вартості замовляються оригінальні запчастини для ремонту АКПП.

Запис на діагностику або ремонт АКПП

+38 067 922 33 44

Запис на ремонт і обслуговування
Fill out this field
Fill out this field

Бош Авто Сервіс «Автоцентр Формула» - центр ремонту АКПП

Маючи повний штат кваліфікованих механіків і налагоджені поставки оригінальних деталей безпосередньо від постачальників, Бош Сервіс «Автоцентр Формула» виконують професійну діагностику, налаштування і ремонт АКПП. Незалежно від складності ситуації, марки і моделі авто, року його випуску, ремонт АКПП ZF та інших фірм виконується швидко і з гарантією на роботу.

Чому варто звернутися до майстрів по ремонту АКПП Бош Сервіс

Вивчивши всі відгуки на ремонт АКПП в регіоні ви легко зрозумієте, що робота фахівців нашого СТО – запорука якості. Маючи багаторічний досвід в сфері ремонту, настройки та заміни коробок перемикання передач на вітчизняних авто і іномарках, ми надаємо гарантію, пропонуємо високоякісні деталі безпосередньо від виробника. До того ж, використовуючи професійне обладнання для ремонту АКПП і її діагностики, створюється оптимальний тандем для виконання роботи швидко і з гарантованою якістю.

Скільки коштує ремонт АКПП

Відразу після повної діагностики вашого автомобіля, менеджер повідомить, скільки коштує ремонт АКПП і запропонує кілька варіантів для налагодження або заміни коробки. Ціна безпосередньо залежить від наданої виробником специфікації, вартості деталей, складності ремонту і типу коробки. Більш детальну інформацію про вартість робіт, терміни виконання ремонту і гарантії ви можете дізнатися у менеджерів Бош Сервіс.

Виникли проблеми з АКПП? Ми вам допоможемо!

+38 067 922 33 44

Розбирання АКПП

Через те, що в автомобілі відбувається природний знос деталей, постраждати також може і АКПП. Причому абсолютно не має значення марка авто, так як від подібних ситуацій не застрахований ніхто. Відновити функціональність елементів зовсім не просто. Для того щоб збірка і розбирання були зроблені надійно і якісно, ​​потрібно довірити цю задачу тільки справжнім професіоналам своєї справи.

Дефектовка АКПП для пошуку проблем, які привели до поломки

Для того щоб провести ремонт АКПП, майстри попередньо здійснюють діагностику автомобіля і переходять до дефектовке. Дана процедура необхідна для виявлення поломок. Суть дефектації полягає в добуванні коробки з моторної частини. Потім фахівці усувають масляні плями в процесі розбирання. Всі елементи майстри перевіряють на відповідність характеристикам, які вказані в технічному паспорті. Список запчастин, які підлягають заміні, обов’язково узгоджуються з власником машини.

До основних «симптомів» поломки АКПП можна віднести:

 • поштовхи, які абсолютно не властиві автомобілю в процесі пересування;
 • освіту сторонніх неприємних шумів;
 • пробуксовка авто;
 • значно знижується динаміка руху;
 • потемніння масла;
 • освіту незрозумілих стукотів, ударів;
 • протікання мастильних складів.

Куди можна звернутися за допомогою? Для того щоб діагностика, ремонт було проведено професійно, рекомендуємо скористатися послугами Бош Авто Сервісу «Формула». Тут працюють висококласні фахівці, що володіють спеціальними навичками, досвідом роботи в даній сфері.

Не варто самостійно намагатися усунути несправності коробки, так як зазвичай це призводить до більш серйозного погіршення роботи АКПП. Тому набагато краще відразу ж довірити ремонт кращим майстрам.

Зняття і установка АКПП на СТО Бош Авто Сервіс «Формула»

В автомобілі не існує менш або більш значущих деталей, оскільки всі вони в сукупності відповідають за працездатність транспорту. Заміна автоматичної коробки передач досить складний і трудомісткий процес. У момент демонтажу майстру необхідно дотримуватися максимальну концентрацію, оскільки механізм вагою до 100 кг не повинен якимось чином пошкодити інші складові автомобіля, такі як датчики, елементи з пластику або електрику. Найчастіше заради заміни АКПП потрібно демонтаж більшої частини деталей під капотом, а іноді і самого двигуна. Саме тому весь процес зняття і установки автоматичної коробки передач прирівнюється до заводської роботі і вимагає майстри своєї справи з великим досвідом за плечима.

Демонтаж і установка АКПП

СТО Бош Авто Сервіс «Формула» належить до світової сім’ї Бош і є лідером, за трьома важливими критеріями, це термін, якість і ціна. В першу чергу всі роботи, в тому числі заміна АКПП, заздалегідь обумовлюються з клієнтом і мають свій термін. Всі майстри при злагодженій роботі досягають максимально швидкого ефекту, в найкоротші терміни, раніше обумовлені з клієнтом. Якість роботи залежить не тільки від майстрів, які мають колосальний досвід, але і від технологій, що застосовуються під час роботи.

СТО Бош Авто Сервіс «Формула» оснащений обладнанням найсучаснішого зразка, яке в тандемі з досвідченими майстрами дозволяє виконати ремонт будь-якої складності. Абсолютно всі роботи виконуються відповідно до інструкції, який встановив виробник. Ціна, фактор симпатії клієнтів до STO Бош автосервіс «Формула», оскільки ціни на різноманітні послуги, зокрема на демонтаж і установку АКПП не є завищеними.

Заміна радіатора АКПП (Автоматичної коробці перемикання передач)

Автоматична коробка передач в будь-якому транспорті – один з важливих механізмів, який має складну будову. Для того, щоб система функціонувала правильно використовують спеціальні масла. Під час використання транспортного засобу, рідина нагрівається, тому необхідність у встановленні додаткового радіатора зростає, так як не завжди авто може впоратися з перегрівом.

Радіатор АКПП дозволить знизити температуру, що поліпшить роботу транспорту, а також продовж термін його експлуатації.

Навіщо встановлюється радіатор

Багато фахівців стверджують, що встановлювати додатковий радіатор необхідно, коли температура рідини перевищує 60 градусів Цельсія. Якщо ж відмітка досягла до 115, то це вважається критичним станом. В цьому випадку необхідно терміново звернутися на СТО, щоб провести діагностику вашого транспортного засобу і встановити додатковий радіатор.

Якщо ви використовуєте автомобіль, то вам необхідно контролювати температурний режим таким чином, щоб він не перевищував норму в екстремальних режимах. До них можна віднести:

 • екстремальне водіння;
 • використання транспортного засобу в теплу пору року;
 • перевантаження автомобіля;
 • переміщення по поганих дорогах, наприклад, грунтовки, щебеню, засніжені шосе.

Особливу увагу необхідно приділяти старих автомобілів, так як вони, як правило, частіше потребують додаткового охолодженні.

Що буде якщо не стежити за станом радіатора АКПП

Якщо ви вчасно не звернетеся в сервісний центр і не встановите додатковий радіатор або не заміните старий, то це може привести до ряду небажаних наслідків. До них можна віднести:

 1. Якість рідини погіршиться. При 130 градусах масло втрачає свої властивості і негативно впливає на всі деталі системи.
 2. Фрикційні диски можуть бути деформовані. При неякісному контролі за ними або несвоєчасної заміни, вони можуть вийти з ладу і привести до зупинки машини.
 3. Проводка може розплавитися, а це призведе до виходу з ладу всієї електроніки в авто.
 4. Гідравлічний блок під впливом високої температури може вивести з ладу систему. І машина не зможе витримувати високі навантаження.

Як тільки на датчику ви помітили, що масло перегрілися, терміново зверніться в автоцентр.

Установка додаткового радіатора охолодження АКПП в Автоценре Формула

Якщо вам необхідно встановити додатковий радіатор охолодження, то не варто ризикувати і робити це самостійно. Для того, щоб автомобіль добре функціонував після ремонту, необхідно володіти не тільки досвідом роботи, а й спеціальними інструментами, в тому числі і електричними, якими необхідно вміти користуватися. Найкраще звернутися в автоцентр, де вам підберуть відповідний радіатор, і замінювати його протягом 1-2 днів.

Більш того, від консультанта ви зможете отримати додаткову інформацію щодо ремонту.

Заміна несправного радіатора автоматичної коробки передач в Бош сервісі «Автоцентр Формула»

Провести заміну системи можна в Автоцентрі Формула. Досвідчені майстри дозволять швидко і якісно впоратися з проблемою. Вартість послуг буде залежати від марки авто, року її випуску, а також моделі АКПП.

Ціну вам оголосять після того, як проведуть діагностику транспортного засобу. Відразу ж після неї майстер вкаже вартість і терміни виконання роботи. Приблизно ознайомитися з цінами на заміну несправного радіатора можна на нашому сайті або зателефонувавши з менеджером.

Заміна сальника АКПП (Автоматичної коробці перемикання передач)

Час від часу автолюбителі стикалися з протіканням масла в коробці передач. Ця проблема присутня як в механічних, так і в автоматичних КПП. Найчастіше причиною такого неприємно явища можуть стати порушення цілісності сальників. Не варто залишати це без уваги, так як незабаром весь механізм може вийти з ладу і вимагати більш дорогого ремонту.

Навіщо потрібна заміна сальника АКПП

Виконання ремонтних робіт по заміні сальника – досить трудомісткий процес, виконання якого бажано довірити фахівцям. Якісне виконання роботи можливо тільки при наявності спеціально інструменту, знань конструктивних елементів, а також інших нюансів конкретної моделі транспортного засобу.

Сучасні автомобілі оснащені коробкою перемикання передач.

Вона складається з:

 • первинного і вторинного вала;
 • штока;
 • правого і лівого ШРУСа і інших частин.

З’єднується все завдяки ущільнювача кільцям. Їх кількість залежить від різновиду приводу, а також типу коробки перемикання передач.

Основне завдання сальника полягає в тому, щоб знизити ймовірність виникнення протікання масла з картера пристрою. Додатково він допомагає захистити вузол від попадання бруду всередину. Не варто вважати вихід його з ладу як щось надприродне. Це расходник, який з часом необхідно замінити. Головними ознаками необхідності проведення ремонту вважають:

 • прискорений знос вузла в цілому і окремих його частин;
 • збір пилу і бруду і її накопичення на вузлі.

Повноцінне функціонування автомобіля можливо виключно при справності всіх його елементів. Саме тому необхідно періодично проводити сервісне обслуговування.

Вартість заміни сальника АКПП в СТО Бош Автосервіс “Автоцентр Формула”

Провести заміну сальника на початковому етапі визначення протікання буде коштувати значно менше, ніж якщо усувати поломку пізніше. Стежити за рівнем масла в КПП дозволить вам під час визначити ймовірність витоку і усунути її з найменшими втратами. Додатковими показниками необхідності проведення діагностики КПП можуть стати наявність скреготу, шуму і хрускоту при перемиканні.

Вартість проведення даних робіт залежить також від рівня сервісу СТО. Але тут варто звертати увагу на якість виконаних робіт та наявність сертифікатів. «Автоцентр Формула» гарантує індивідуальний підхід до кожного випадку. Тут працюють висококваліфіковані фахівці з великим досвідом роботи в даній сфері. Фірма дорожить своєю репутацією, тому що є частиною компанії зі світовим ім’ям Бош.

Довіряючи нам своє авто ви можете бути впевнені в якості ремонту. Ми даємо гарантію на виконані роботи.

Поширені запитання

Чи варто ремонтувати АКПП своїми руками?

Можна і спробувати самому - але, ремонт АКПП дуже складний процес. Виконати своїми руками може бути дуже проблематично. Майстри навчаються ремонту не один рік і у них є все необхідне обладнання, також доступ до великої бази запчастин.

Які ознаки несправності АКПП?

Сторонні звуки від коробки, пробуксовка авто при перемиканні, потьоки або напотівання масла на коробці, неприємний запах масла АКПП, поштовхи і удари при перемиканні і т.д.

Як часто потрібна перевірка АКПП?

Перевірку потрібно проводити відразу після того як з'явилися перші ознаки несправності. Але ми рекомендуємо робити перевірку автоматичної коробки передач кожен раз при плановому ТО автомобіля.

Основні міста з яких клієнти приїжджають на ремонт АКПП

Львів
Луцьк
Рівне
Ковель
Дубно
Жовква
Сокаль
Рожище
Червоноград
Нововолинськ
Володимир-Волинський

Ківерці
Кременець
Рава-Руська
Радехів
Горохів
Соснівка
Любомль
Камінь-Каширський
Буськ
Лопатин
Костопіль

Куликів
Шацьк
Берестечко
Белз
Гірник
Великі Мости
Олесько
Устилуг
Маневичі
Угнів
Вараш

Тернопіль
Добротвір
Жвирка
Березівка
Михайлівка
Магерів
Новий Яричів
Ратне
Стара Вижівка
Турійськ
Клевань

Насколько полезной была эта статья?

Оцените, пожалуйста!

Средняя оценка 0 / 5. Количество оценок: 0

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Меню