Досить часто запитують про те, як відбувається заміна масла в КПП, де механічна трансмісія. Це говорить про те, що ця речовина в пристрої буде служити весь час роботи установки. Але на практиці це зовсім не так. Прискорення виходу з ладу деталей і поява поломок може проявитися через втрату маслом свої властивостей або попадання в нього забруднень. Саме це і служить дзвіночком про необхідність твори заміни.
Періодичне твір трансмісійної рідини входить в проведення регламентного ТО. Всі його пункти чітко прописані в інструкціях всіх сервісних центрів. Виробляти підбір масла не варто за власним бажанням або порадою сусіда. Виробники транспортних засобів чітко вказують всі необхідні вимоги до рідини для кожного окремого авто. Саме по ним і потрібно виробляти підбір.
Як погане масло в коробці передач впливає на неї
Коробка передач – найнадійніша частина автомобіля. Вона виходить з ладу набагато рідше, ніж інші деталі. Але для її підтримки в належному стані потрібно виконувати належний догляд. В механічній коробці частини постійно піддаються силі тертя. Чи не останню роль в цьому плані має мастильний матеріал.
Трансмісійне мастило використовується в механіці. Її роль полягає в забезпеченні мастила валів, шестерень і інших компонентів. Постійне нагрівання значно знижує захисну функцію присадок в ньому. Саме це підвищує знос деталей. Попадання крапель води також негативно позначається на його якостях. Всі ці негативні фактори несуть руйнівний вплив на пристрій. Саме це свідчить про необхідність проведення заміни.
При зниженні якості мастильного матеріалу його потрібно відразу ж замінити.
Основними ознаками для проведення даної маніпуляції можуть стати:
- труднощі при перемиканні передач;
- трудність включення передач в зимовий період;
- хрускіт при перемиканні передач;
- шум в КПП.
Всі ці показники повинні звернути увагу автовласника на необхідність проведення ремонту. При дотриманні деяких вимог можна продовжити «життя» коробці перемикання передач.
Характеристика аспектів полягає у:
- плавний розгін, дотримання швидкісних показників в межах норм, штатне гальмування;
- зміна передач проводиться плавно з віджиманням зчеплення;
- контролювати рівень масла в КПП;
- використовувати тільки високоякісні масла від відомих виробників;
- стежте за термінами заміни масла, зазначені в технічній документації;
- перевіряйте відсутність протікання масла.
Якщо ви помітите хоч один із проявів, то варто відразу ж звернутися за допомогою до фахівців. Своєчасний сервіс на СТО дозволить усунути поломку і знизити ймовірність дорогого ремонту у майбутньому.