Кожен автомобіліст знає про такі елементи, як свічки запалювання. Ці комплектуючі одні з основних елементів, які часто виходять з ладу. Заміна свічок запалювання строго встановлена автовиробником, і в принципі, власнику транспорту, залишається лише строго слідувати вже встановленим рекомендаціям з сервісної книжки. Але в реальності все не так просто!
На ділі, несправності видно водієві не завжди. Причому більшість власників машин навмисно перевищують зазначений пробіг для заміни свічок, тим самим збільшуючи ризики для авто і себе в тому числі. Крім того, автомобіль буде функціонувати вже не так, як повинен. Свічки, що вийшли з ладу, періодично здатні пропускати спалах в циліндрах.
Діагностика свічок запалювання і їх заміна повинні проводиться своєчасно, як мінімум тому, що усунення наслідків, які сталися через недбалість буде коштувати набагато дорожче, ніж заміна зношених елементів.
Що таке свічка запалювання? Який принцип роботи?
Свічка запалювання є важливим елементом, який відповідає безпосередньо за займання паливної суміші в камері згоряння. У сучасних машинах використовуються різні види конструкцій і експлуатаційних властивостей, але всі вони мають вихідним методом роботи.
Основне завдання свічки полягає в створенні іскри і її підтримки протягом певної кількості часу. Для цього низький показник напруги акумуляторної батареї перетворюється в високий в котушці запалювання, після чого надходить на електроди свічки, між якими є отвір. У процесі формування напруги, виникає іскра.
Який термін служби свічок запалювання. І чому вони виходять з ладу
Кожен виробник машин встановлює певний період для заміни компонентів, які піддаються зносу. Зазвичай в сервісних книжках переважної більшості авто заміну свічок потрібно робити кожні 30 тис. км пробігу. Крім того, виробники деталей встановлюють свою періодичність елементів. Як часто потрібно здійснювати заміну елементів:
Періодичність залежить від виду свічок. Наприклад, стандартні елементи слід замінювати через кожні 20-30 тис. км., а для виробів з платиновим і іридієвим покриттям цей періодичність може становити навіть 100 тис. км.
В реальності числа можуть значно відрізнятися від зазначених. Справа в тому, що все залежить від більшості моментів, до яких можна віднести:
- якість свічок;
- умови використання;
- особливості водіння авто;
- якість пального.
Як тільки утворюються ознаки несправності свічок їх слід викрутити і повноцінно оглянути. Зовні, справність свічок можна визначити без особливих зусиль. Робоча свічка повинна бути чистою, сухою і володіти зазором не вище, ніж це потрібно. Крім того, елементи не повинні мати тріщини. Тепловий конус повинен мати приємний цегляний відтінок.
Іноді, за зовнішніми показниками, можуть бути і відсутніми будь-які пошкодження. Для того щоб перевірити свічки, присутні спеціальні стенди на СТО. Але іноді і вони не здатні на 100% виявити неполадку. Тому, і проводити заміну свічок слід здійснювати в спеціалізованому сервісному центрі.